Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

1 MAJA

dodano 2014-04-29 21:58 w kategorii: Akcje

Szanowni Państwo,

Z okazji pierwszomajowego dnia pracy, Sojusz Lewicy Demokratycznej w Oławie zaprasza członków i sympatyków z rodzinami do wzięcia udziału w uroczystościach 1 maja Święta Pracy przy pomniku Losów Ojczyzny 1 Maja o godz. 11.00 w Oławie.


Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. Jest to dzień wolny od pracy. 

1 maja Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 roku w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, podczas strajku robotników, będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
Od tego czasu święto pracy jest międzynarodowym wydarzeniem obchodzonym w kilkudziesięciu krajach świata.

 

W 2014 r. przypada dziesięć lat członkostwa Polski w UE.

Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej od 1 Maja 2004 r.na mocy tzw.Traktatu akcesyjnego wraz z 9 innymi krajami Europy.

Traktat akcesyjny będący prawną podstawą przystąpienia (akcesu) 10 krajów Europy Środkowej i Południowej ( Cypru,Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier) do Unii Europejskiej został podpisany 16 kwietnia 2003 r. w Atenach.

15 lat Sojuszu Lewicy Demokratycznej


Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) – polska lewicowa partia polityczna, założona 15 kwietnia 1999 (zarejestrowana sądownie 17 maja 1999) przez działaczy większości organizacji wchodzących w skład koalicji SLD.

 

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w uroczystości.


Lidia Markowska

Sekretarz Rady Powiatowej SLDKomentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.